Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

eurovision da 1. olan şarkı çalıntı

2 posters
YazarMesaj
SlwOrM
Admin
Admin
SlwOrM

eurovision da 1. olan şarkı çalıntı Empty
MesajKonu: eurovision da 1. olan şarkı çalıntı   eurovision da 1. olan şarkı çalıntı EmptySalı Mayıs 15, 2007 1:14 pm

15/05/07

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de düzenlenen 52’nci Eurovision Şarkı Yarışması’nda birinciliği kazanan Sırbistan “Molitva” (Dua) isimli şarkısı, Arnavut “Ndarja” (Ayrılık) şarkısına çok benzediği, özelikle de nakarat melodisinin aynı olduğu idda ediliyor. Söz konusu şarkı, 2006 yıllında Arnavutluk’ta düzenlenen TOP FEST Şarkı Yarışması’nda şarkıcı Soni Malaj tarafından söylenmişti.

Arnavut sanatçı Soni Malaj, NTV’ye yaptığı açıklamada, “Sırbistan’ın şarkısını duyunca şaşırdım. Bir anda sandım ki benim şarkım başlıyor. Şu anda kararı müzik uzmanlarına, son kararı ise Eurovision jürisine bırakıyorum” dedi.

Bir yandan da mutlu olduğunu belirten Malaj, “Mutluyum, çünkü Arnavut şarkısı beğenildi. Komşu bir ülke tarafından benim şarkımın çalındığı konusunda tartışmalar başladı” dedi.

Bu arada, “Ndarja” şarkının Makedon bestecisi ise kararı uzmanların vermesi gerektiğini belirtti.

52. Eurovision Şarkı Yarışması’nın ardından, sonucun politik olduğu ve Doğu Bloku ülkelerinin verdiği puanlarla Sırbistan’ın birinci olduğu yönünde tartışmalar başlamıştı.

byurun sarkı
https://www.youtube.com/watch?v=mn0WAvFh9GQ
http://super.highforum.net
Catastrophe
Admin
Admin
Catastrophe

eurovision da 1. olan şarkı çalıntı Empty
MesajKonu: Geri: eurovision da 1. olan şarkı çalıntı   eurovision da 1. olan şarkı çalıntı EmptyCuma Mayıs 18, 2007 5:48 pm

Vay canına :S şaşırdım kuzen ya ... Ben bi Helsinki yen gidip yöneticilerle konuşiim ... Düzeltsinler bu hataları ... Şeykit ap şekerim 1. olsun Very Happy Very Happy

eurovision da 1. olan şarkı çalıntı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-